Zamknij

Papież Franciszek uderzony w twarz. Co robiła ochrona? [WIDEO]

Redakcja
17.01.2018 17:08
Papież Franciszek uderzony w twarz. Co robiła ochrona? [WIDEO]
fot. Twitter screen

Niebezpieczny incydent w trakcie papieskiej pielgrzymki. W stronę papieża Franciszka rzucono materiałem, gdy ten witał zebranych z papa mobile.

Pielgrzymka papieża do Chile 

Papież Franciszek przebywa z pielgrzymką w Chile. Papieski samolot po 15 godzinach lotu wylądował w nocy z poniedziałku na wtorek w stolicy kraju. W pierwszym dniu jego wizyty, podczas przejazdu na mszę w Santiago, w twarz Ojca Świętego uderzył materiał przypominający ręcznik. Nagranie z ''ataku'' na Franciszka pojawiło się w mediach społecznościowych i obiegło cały świat

Czapka z przesłaniem 

Jak informują zagraniczni dziennikarze, w papieża rzucono beżową czapką. Na materiale napisano "módl się za chilijską rodzinę".

Trudne tematy

Papież Franciszek podczas pierwszego oficjalnego spotkania, z przedstawicielami władz Chile, poprosił o przebaczenie za skandal pedofilii w tamtejszym Kościele. Wyraził uznanie dla postępu demokracji w Chile.

- Nie mogę tutaj nie wyrazić bólu i wstydu, jakie odczuwam w obliczu nienaprawialnych szkód wyrządzonych dzieciom przez sługi Kościoła. Chcę dołączyć do moich braci w biskupstwie, gdyż słusznie jest prosić o wybaczenie i wspierać ze wszystkich sił ofiary, a zarazem musimy zobowiązać się do tego, aby to się nigdy nie powtórzyło - powiedział Franciszek.

Po tych słowach rozległy się brawa.

RadioZET.pl/PAP/DG