Zamknij

Papież Franciszek uderzył kobietę. Teraz przeprasza ''za zły przykład''

01.01.2020 15:28
Papież Franciszek uderzył kobietę
fot. Twitter.com

Podczas spotkania papieża Franciszka z setkami osób na Placu Świętego Piotra w sylwestrowy wieczór doszło do incydentu, zarejestrowanego przez media. Jedna z kobiet tak mocno go chwyciła, że boleśnie wykręciła mu rękę. Papież uderzył ją w dłoń, by się uwolnić. Franciszek przeprosił za swoje zachowanie przed modlitwą Anioł Pański. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Papież Franciszek po nieszporach w bazylice watykańskiej poszedł na plac przed świątynią, by obejrzeć stojącą tam szopkę. Witał się też z setkami ludzi, którzy zgromadzili się tam, by złożyć mu noworoczne życzenia. Błogosławił dzieci, pozdrawiał wszystkich po kolei, rozmawiał z wiernymi.

Włoskie media opublikowały kilkusekundowe nagranie, na którym widać, że kobieta stojącą przy barierce tak mocno chwyciła dłoń papieża w chwili, gdy odchodził, że pociągnęła go wykręcając mu rękę.

Sprawiło to papieżowi wyraźny ból. Odwrócił się w jej stronę i stanowczo uderzył ją w dłoń, by się uwolnić z uścisku i powiedział coś do niej oburzony. Odszedł zirytowany zachowaniem kobiety. 

Zobacz także

Zwracając się w środę w południe do wiernych zebranych na placu papież powiedział przed modlitwą Anioł Pański: "Wiele razy tracimy cierpliwość, przepraszam za zły przykład wczoraj". 

RadioZET.pl/PAP