Zamknij

Papież w Irlandii. Spotka się z grupą ofiar księży pedofilów

Redakcja
25.08.2018 12:33
Papież w Irlandii. Spotka się z grupą ofiar księży pedofilów
fot. SkyNews

Franciszek przybył w sobotę do Irlandii, rozpoczynając swą 24. zagraniczną podróż. Papieski samolot wylądował na lotnisku w Dublinie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Irlandii papież spędzi niecałe dwa dni, w trakcie których weźmie udział w uroczystościach Światowego Spotkania Rodzin.

Zobacz także

W programie pierwszego dnia wizyty są spotkania z władzami Irlandii, wizyta w kościelnym ośrodku pomocy, spotkanie z młodymi małżeństwami i narzeczonymi oraz udział w wielkim święcie rodzin na dublińskim stadionie.

Irlandzkie media wiele miejsca poświęcają podróży Franciszka, podkreślając, że podejmie on kwestię skandalu pedofilii w Kościele w tym kraju; największego, jaki miał miejsce w Europie.

W trakcie lotu z Rzymu do Dublina papież przyszedł do towarzyszących mu dziennikarzy i zauważył, że po raz drugi weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin. W poprzednim uczestniczył w 2015 roku w Filadelfii w USA.

"Lubię być wśród rodzin. Jestem zadowolony z tej podróży" - dodał.

Następnie Franciszek podkreślił: "Jest jeszcze drugi powód, który mnie wzrusza, bo byłem w Irlandii 38 lat temu, w 1980 roku przez trzy miesiące, by pouczyć się trochę angielskiego". "To dla mnie również piękne wspomnienie" - zaznaczył papież.

Ksiądz Jorge Bergoglio był w Irlandii rok po wizycie św. Jana Pawła II.

RadioZet.pl/PAP/bm