Zamknij

Papugi żako zniknęły z parku. Wulgarnie wyzywały zwiedzających

11.06.2021 15:43
wulgarne papugi wyzywały zwiedzających
fot. East News

Papugi z Wildlife Park w Lincolnshire po raz kolejny przysporzyły nieprzyjemności swoim opiekunom i w konsekwencji zniknęły z parku. Chodzi o pięć żako, które wulgarnie wyzywały zwiedzających. Park przekonuje, że ptaki nauczyły się przeklinać podczas przymusowej izolacji w lipcu 2020 roku.

Papugi z Wildlife Park w Lincolnshire musiały trafić na zaplecze po tym, jak nauczyły się wulgarnie wyzywać zwiedzających i pracowników parku. - Straszliwie się rozkręciły, wszystkie rzucały mięsem. Baliśmy się, jak zareagują dzieci odwiedzające nasz park - mówił w rozmowie z CNN kierujący parkiem Steve Nichols.

Chodzi o pięć papug żako, które trafiły do Wildlife Park w ramach ptasiego azylu. Papugi popielate o imionach Eric, Jade, Elsie, Tyson oraz Billy ze względu na kwarantannę przebywały koło siebie w jednym pomieszczeniu i to tam, podczas izolacji, nauczyły się przeklinać.

Wulgarne papugi wyzywały zwiedzających park. "Tłusta p***a", "sp******aj"

- Za każdym razem gdy przechodziłem obok nich słyszałem głośne ”tłusta p***a”. Najczęściej jednak powtarzały ”sp*****aj”, najłatwiej im się było tego nauczyć – wyjaśniał Nichols.

Według pracowników parku, zwiedzające osoby były zachwycone kwiecistym językiem papug. – Przerzucali się przekleństwami. Co ludzie rzucili w stronę ptaków, te zwracały im z nawiązką – wspomina kierownik.

Po kilku tygodniach zdecydowano się zabrać papugi z parku i je rozdzielić. Opiekunowie uważają, że dzięki temu żako oduczą się wulgarnego języka. - Mam nadzieję, że teraz poznają różne nowe słowa. Ale jeśli nauczą wulgarnego języka pozostałe i skończymy z 250 przeklinającymi ptakami, to nie wiem, co zrobimy - stwierdził Nichols.

To nie pierwszy przypadek, kiedy papugi z Wildlife Park w Lincolnshire zyskały popularność. Wcześniej głośno zrobiło się o 9-letniej amazonce żółtogłowej o imieniu Chico, która nauczyła się śpiewać piosenki Beyonce.

RadioZET.pl/ National Geographic/ BBC/ CNN