Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Para chciała wyłudzić odszkodowanie od biura podróży. Zdradziły ich zdjęcia na Facebooku

12.02.2018 19:25
xxx wiadomosci

Para brytyjskich kulturystów próbowała wyłudzić odszkodowanie od biura podróży po powrocie z wakacji w Turcji. Oszustwo wyszło na jaw, gdy pracownicy agencji prześwietlili ich profile na Facebooku. Sprawa trafiła do sądu.

Para chciała wyłudzić odszkodowanie od biura podróży. Zdradziły ich zdjęcia na Facebooku fot. Facebook
Zagłosuj

Domagałeś/-aś się kiedyś odszkodowania za nieudane wakacje?

Leon Roberts i Jade Muzoka pozwali turecki hotel i biuro podróży, ponieważ ich zdaniem ci nie wywiązali się z umowy. Para twierdziła, że zatruła się hotelowym jedzeniem do tego stopnia, że przez większą część urlopu dokuczały im wymioty i nieustająca biegunka. Brytyjczycy żądali 3 tys. funtów (14 tys. złotych).

Skarżyli się na jedzenie

Pracowników oskarżanej agencji turystycznej uwagę zwrócił fakt, że para zgłosiła się do nich dopiero 10 miesięcy po powrocie. Jeden z pracowników przejrzał facebookowe profile Brytyjczyków i natknął się na zdjęcia, które stały się dowodem w sprawie przeciwko chciwej parze kulturystów.

Mieli leżeć chorzy w łóżkach

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Fotografie, które publikowała zarówno Muzoka, jak i Roberts, świadczą, że urlop mógł przebiegać w nieco innych okolicznościach, niż te, które opisywali w piśmie, domagając się odszkodowania. Na zdjęciach widać, jak w dobrym humorze niemal codziennie imprezowali.

Facebookowa galeria twardym dowodem?

Teraz mogą słono zapłacić za próbę wyłudzenia pieniędzy, gdyż sprawa trafiła do sądu i biuro domaga się od nich zwrotu kosztów poniesionych na własne dochodzenie. Wyliczyli, że jest to aż 50 tys. funtów (235 tys. złotych). Para twardo obstaje przy tym, że zdjęcia z Facebooka nie mogą być dowodem w tej sprawie i nie pokryje kosztów. O ich przyszłości zdecyduje sąd.

RadioZET.pl/metro.co.uk/strz

Oceń