Zamknij

Para chciała wyłudzić odszkodowanie od biura podróży. Zdradziły ich zdjęcia na Facebooku

Redakcja
12.02.2018 19:25
Para chciała wyłudzić odszkodowanie od biura podróży. Zdradziły ich zdjęcia na Facebooku
fot. Facebook

Para brytyjskich kulturystów próbowała wyłudzić odszkodowanie od biura podróży po powrocie z wakacji w Turcji. Oszustwo wyszło na jaw, gdy pracownicy agencji prześwietlili ich profile na Facebooku. Sprawa trafiła do sądu.

Zagłosuj

Domagałeś/-aś się kiedyś odszkodowania za nieudane wakacje?

Liczba głosów:

Leon Roberts i Jade Muzoka pozwali turecki hotel i biuro podróży, ponieważ ich zdaniem ci nie wywiązali się z umowy. Para twierdziła, że zatruła się hotelowym jedzeniem do tego stopnia, że przez większą część urlopu dokuczały im wymioty i nieustająca biegunka. Brytyjczycy żądali 3 tys. funtów (14 tys. złotych).

Skarżyli się na jedzenie

Pracowników oskarżanej agencji turystycznej uwagę zwrócił fakt, że para zgłosiła się do nich dopiero 10 miesięcy po powrocie. Jeden z pracowników przejrzał facebookowe profile Brytyjczyków i natknął się na zdjęcia, które stały się dowodem w sprawie przeciwko chciwej parze kulturystów.

Mieli leżeć chorzy w łóżkach

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Fotografie, które publikowała zarówno Muzoka, jak i Roberts, świadczą, że urlop mógł przebiegać w nieco innych okolicznościach, niż te, które opisywali w piśmie, domagając się odszkodowania. Na zdjęciach widać, jak w dobrym humorze niemal codziennie imprezowali.

Facebookowa galeria twardym dowodem?

Teraz mogą słono zapłacić za próbę wyłudzenia pieniędzy, gdyż sprawa trafiła do sądu i biuro domaga się od nich zwrotu kosztów poniesionych na własne dochodzenie. Wyliczyli, że jest to aż 50 tys. funtów (235 tys. złotych). Para twardo obstaje przy tym, że zdjęcia z Facebooka nie mogą być dowodem w tej sprawie i nie pokryje kosztów. O ich przyszłości zdecyduje sąd.

Zobacz także

RadioZET.pl/metro.co.uk/strz