Zamknij

Brutalne zabójstwo 12-latki. Jej ciało znaleziono w plecaku

28.02.2020 14:52
Brutalne zabójstwo 12-latki. Jej ciało znaleziono w plecaku
fot. Shutterstock

Nie żyje 12-letnia Francisca Araújo Cáceres z Curuguaty. Jej zwłoki znaleziono na terenie dworca autobusowego w stolicy Paragwaju Asuncion. To już trzecie dziecko pochodzące z ludności tubylczej, które zostało brutalnie zamordowane w tym kraju od początku 2020 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje agencja Fides, ciało 12-letniej dziewczynki znaleziono na terenie dworca autobusowego. Miała związane nogi i ręce. Zwłoki ukryte były w plecaku.

Zobacz także

Wiadomo, że brutalnie zamordowana 12-latka to Francisca Araújo Cáceres, pochodząca z grupy etnicznej Mbya Guarani. Narodowa Koordynacja Duszpasterstwa Tubylczego (CONAPI) poinformowała, że to już trzecie dziecko pochodzące z ludności tubylczej, które zostało zamordowane w tym roku.

Jedna z dwóch poprzednich ofiar miała ślady przemocy seksualnej.

Zobacz także

Narodowa Koordynacja Duszpasterstwa Tubylczego zaapelowała do całego społeczeństwa Paragwaju o pomoc i "współpracę w zakresie ochrony praw dzieci i młodzieży w oparciu o zasady niedyskryminacji i prawa do życia".

Zobacz także

Jak dodaje CONAPI, w prawie Paragwaju istnieją przepisy, które gwarantują pełną ochronę praw ludności tubylczej i zagwarantowanie poszanowania jej integralności.

RadioZET.pl/ Fides.org/ Ultimahora.com