Zamknij

Paraliż na znanym lotnisku. Kilkadziesiąt odwołanych lotów

05.06.2022 15:16

Linie lotnicze KLM, skarżąc się na trwający od kilku dni chaos i przeludnienie na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, zawiesiły w sobotę kilkadziesiąt lotów do tego portu lotniczego z krajów europejskich. Oznaczało to utrudnienia dla tysięcy pasażerów - informuje portal RTL Nieuws.

Kolejki na lotnisku Schiphol
fot. Evert Elzinga/HOLLANDSE HOOGTE/East News

"Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów i załogi na lotnisku Schiphol, KLM musieliśmy podjąć tę decyzję" – głosi oświadczenie KLM przekazane mediom. 

Jak podał przewoźnik, z powodu niekorzystnej pogody i opóźnień na lotnisku wiele samolotów nie mogło lądować ani startować, przez co "znaczna liczba lotów KLM w sobotę była opóźniona lub została odwołana".

"Najgorsze lotnisko w Europie"

Z kolei według szefa związku zawodowego FNV na Schiphol Joosta van Doesburga powodem utrudnień "jest chroniczny brak personelu". Według niego lotnisko od wielu tygodni boryka się z poważnymi problemami. - W tej chwili Schiphol robi wszystko, aby stać się najgorszym lotniskiem w Europie – komentował niedawno Karl Werdler z katedry turystyki na InHolland University w Amsterdamie (Diemen). - Brak personelu i wizji zamienił się w koszmar dla podróżujących – ocenił. 

Jak podaje DPA, decyzja KLM w największym stopniu dotknęła podróżnych, dla których Schiphol miał być punktem przesiadkowym.

RadioZET.pl/PAP