Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sąd Najwyższy we Włoszech: parkowanie zbyt blisko innych to przestępstwo

01.12.2017 23:58
xxx wiadomosci

Spektakularny wyrok sądu na włoskiej Sycylii. Kierowca, który parkuje samochód tak blisko drugiego auta, że jego prowadzący musi wysiąść od strony pasażera, dopuszcza się użycia przemocy – czytamy w uzasadnieniu wyroku Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy we Włoszech: parkowanie zbyt blisko innych to przestępstwo fot. Pixabay
Zagłosuj

Zdarza ci się popełnić takie "przestępstwo"?

Mieszkaniec Mesyny na Sycylii odwołał się od poprzedniego wyroku do Sądu Najwyższego i ten finalnie orzekł, że parkowanie zbyt blisko drugiego auta, można traktować jako przestępstwo.

Finał w sądzie

Sędziowie uznali, że skazany kierowca "posłużył się własnym samochodem w niewłaściwy sposób", parkując go zbyt blisko drugiego auta, w którym siedział prowadzący. Obrona skazanego argumentowała, że jego samochód nie był zaparkowany, lecz jedynie "postawiony w pobliżu" drugiego pojazdu.

Niecodzienny wyrok

Według tego, co opisują włoskie media, kierowca zaparkował samochód dosłownie kilka centymetrów od innego. Ten z kolei nie miał, jak dostać się do swojego auta. Sprawa trafiła do sądu. Wyrok mówiący o przestępstwie jest ostateczny i może posłużyć jako silny argument w innych, podobnych do tej, sprawach.

Nietypowe walory turystyczne Sycylii:

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń