Zamknij

Sąd Najwyższy we Włoszech: parkowanie zbyt blisko innych to przestępstwo

Redakcja
01.12.2017 23:58
Sąd Najwyższy we Włoszech: parkowanie zbyt blisko innych to przestępstwo
fot. Pixabay

Spektakularny wyrok sądu na włoskiej Sycylii. Kierowca, który parkuje samochód tak blisko drugiego auta, że jego prowadzący musi wysiąść od strony pasażera, dopuszcza się użycia przemocy – czytamy w uzasadnieniu wyroku Sądu Najwyższego.

Zagłosuj

Zdarza ci się popełnić takie "przestępstwo"?

Liczba głosów:

Mieszkaniec Mesyny na Sycylii odwołał się od poprzedniego wyroku do Sądu Najwyższego i ten finalnie orzekł, że parkowanie zbyt blisko drugiego auta, można traktować jako przestępstwo.

Finał w sądzie

Sędziowie uznali, że skazany kierowca "posłużył się własnym samochodem w niewłaściwy sposób", parkując go zbyt blisko drugiego auta, w którym siedział prowadzący. Obrona skazanego argumentowała, że jego samochód nie był zaparkowany, lecz jedynie "postawiony w pobliżu" drugiego pojazdu.

Niecodzienny wyrok

Według tego, co opisują włoskie media, kierowca zaparkował samochód dosłownie kilka centymetrów od innego. Ten z kolei nie miał, jak dostać się do swojego auta. Sprawa trafiła do sądu. Wyrok mówiący o przestępstwie jest ostateczny i może posłużyć jako silny argument w innych, podobnych do tej, sprawach.

Nietypowe walory turystyczne Sycylii:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz