Oceń
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
Szef resortu sprawiedliwości nie potwierdził jeszcze, czy weźmie udział w spotkaniu. W planie wysłuchania są też wystąpienia wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa oraz rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.
Na posiedzeniu - według rozmówcy PAP - ma być przedstawiony raport po wizycie delegacji Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) we wrześniu w Polsce. Za jego przygotowanie odpowiedzialny jest szef komisji LIBE Claude Moraes.
Brytyjski europoseł mówił podczas wizyty w Warszawie, że polski rząd ma prawo przeprowadzać reformę wymiaru sprawiedliwości, powinien jednak wziąć pod uwagę zastrzeżenia, które wyrażają instytucje unijne i organizacje zewnętrzne.
Deputowani europarlamentu debatowali na temat sytuacji w Polsce 13 czerwca tego roku.
RadioZET.pl/PAP
Oceń artykuł