Zamknij

Marine Le Pen straciła immunitet

Redakcja
02.03.2017 17:21
Marine Le Pen straciła immunitet
fot. PAP/EPA

Parlament Europejski uchylił immunitet Marine Le Pen - eurodeputowanej i kandydatce na urząd prezydenta Francji. Liderka Frontu Narodowego zamieściła na twitterze zdjęcia z egzekucji przeprowadzonych przez tzw. Państwo Islamskie. Grożą jej za to nawet 3 lata więzienia.

W 2015 Marine Le Pen opublikowała zdjęcia rejestrujące brutalne egzekucje przeprowadzone przez bojowników ISIL. Znalazła się wśród grafika przedstawiająca ścięcie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Postępowanie polityczki zostało mocno skrytykowane we Francji.

Zagłosuj

Czy Marine Le Pen ma szansę na prezydenturę?

Liczba głosów:

Le Pen zdecydowała się na publikację zdjęć z egzekucji po tym, jak pewien komentator porównał nacjonalistyczny Front Narodowy do tzw. Państwa Islamskiego. 

O uchylenie immunitetu Marine Le Pen wnioskowała francuska prokuratura. Teraz kandydatka na prezydenta Francji będzie musiała stawić się na przesłuchanie. Raz już odmówiła, tłumacząc się właśnie immunitetem. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Trwa gorsza passa liderki Frontu Narodowego. Marine Le Pen jest też oskarżana o to, że nielegalnie opłacała z funduszy Parlamentu Europejskiego pracowników swojej partii. Ma zwrócić Parlamentowi aż 340 tys euro. Jednakże, gdy prokuratorzy chcieli ją wezwać w tej sprawie zasłoniła się immunitetem.

RadioZET.pl/KM