Zamknij

Kabaret na obradach parlamentu. Posłowie płakali ze śmiechu

Redakcja
02.08.2018 13:01
Kabaret na obradach parlamentu. Posłowie płakali ze śmiechu
fot. Twitter

Posłowie z Ghany z pewnością na długo zapamiętają ostatnie obrady swojego parlamentu. Wszystko za sprawą wyjątkowo humorystycznej atmosfery, w jaką wprawiła parlamentarzystów lista miejscowości, które w dalszym ciągu nie mają dostępu do prądu. Nie chodzi jednak o same miejscowości ani o kwestię elektryfikacji, a o ich nietypowe nazwy…

Podczas obrad krajowych parlamentów bardzo często bywa naprawdę zabawnie. Dobrze przyzwyczailiśmy się do tego chociażby w Polsce. Jednak ostatnie obrady parlamentu w Ghanie z pewnością przejdą pod tym względem do historii. W pewnym momencie dyskusji posłowie dosłownie płakali za śmiechu.

Wszystko za sprawą listy miejscowości, które w dalszym ciągu pozbawione są dostępu do prądu. Jednak to nie kwestia elektryfikacji tak bardzo rozbawiła parlamentarzystów, a przytaczane przez jednego z polityków, nietypowe nazwy wiosek.

Salwa śmiechu wybuchła, kiedy poseł John Frimpong Osei zaczął wymieniać nazwy miejscowości ze swojego okręgu wyborczego. Chodziło o Etwe nim Nyansa, Kote ye Aboa i  Shua ye Morbor.  W tłumaczeniu na język polski oznaczają one: „Wagina jest roztropna”, „Penis jest durny” oraz „Jądra są smutne”. W odpowiedzi na przytoczoną listę minister energii Boakye Agyarko, stwierdził, że „podłączenie elektryczności może kolidować z nocnymi przyzwyczajeniami mieszkańców”.

Atak śmiechu na sali wynikał z faktu, że obecni tam parlamentarzyści nigdy o podobnych nazwach nie słyszeli. Wiadomo jednak, że zostały one nadane przez pierwszych osadników, którzy bazowali na swoich osobistych życiowych doświadczeniach.

RadioZet.pl/Mirror/bm