Zamknij

Pożar kamienicy w Paryżu. Nie żyją trzy osoby, blisko 30 rannych

22.06.2019 16:28
Pożar kamienicy w Paryżu. Nie żyją trzy osoby, blisko 30 rannych
fot. GODONG / BSIP/EAST NEWS

Kolejny śmiercionośny pożar w Paryżu. Agencja AFP informuje o trzech ofiarach i 28 rannych w wyniku zapalenia się kamienicy w XI dzielnicy stolicy Francji. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.

Pożar w Paryżu wybuchł w sobotę nad ranem w 6-kondygnacyjnym budynku. Wywołał popłoch całej lokalnej społeczności.

Jedna z osób rannych odniosła poważne obrażenia, a pozostałe 27 osób, w tym jeden strażak, zostało lekko rannych

Florian Lointier, rzecznik paryskiej straży pożarnej

Rzecznik straży wspomniał, że w budynku mieści się restauracja, hammam (muzułmańska łaźnia) i mieszkania. Gaszenie pożaru było skomplikowane  z uwagi na to, że budynek nie znajduje się „od ulicy”. Strażakom nie pomagały też kłęby dymu.

Zobacz także

Mer Paryża poinformowała, że wśród ofiar jest młoda kobieta, która próbowała wydostać się przez okno i rusztowanie. Kolejne dwie osoby nie wytrzymały stężenia zabójczego dymu.

Służby z miejsca wszczęły śledztwo w sprawie przyczyn pożaru. Przypomnijmy, że to niejedyny śmiercionośny pożar w Paryżu w ostatnim czasie. W lutym tego roku cierpiąca na problemy psychiczne kobieta zaprószyła ogień w budynku XVI dzielnicy Paryża. W pożarze zginęło 10 osób, a 96 odniosło.

W tym roku płonęła też słynna katedra Notre Dame. Nikt nie ucierpiał, niemniej straty są niepowetowane. Według prezydenta Emmanuela Macrona odbudowa potrwa co najmniej 5 lat. Pochłonie miliony euro.

RadioZET.pl/PAP/AFP