Seria strzelanin na Polach Elizejskich. Nie żyje dwóch policjantów

20.04.2017 21:46

Dwóch policjantów zginęło, a jeden został ranny po ostrzelaniu w czwartek na Polach Elizejskich w centrum Paryża - poinformował Reuters, powołując się na źródło w policji. Sprawca zginął - dodała agencja. Do kolejnej strzelaniny doszło w pobliżu Pól Elizejskich nieco ponad godzinę po pierwszej strzelaninie. Zginął też napastnik, który jak podano był znany policji.

Seria strzelanin na Polach Elizejskich. Nie żyje dwóch policjantów fot. screen/Twitter

Możliwe, że sprawca strzelaniny, do której doszło około godziny 21 na Polach Elizejskich w Paryżu, próbował dokonać napadu z bronią w ręku - oceniły trzy źródła w paryskiej policji, na które powołuje się agencja Reutera.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wcześniej informowano, że incydent mógł być aktem terroru.

- Jest bardzo prawdopodobne, że strzelanina, do której doszło w czwartek na Polach Elizejskich w centrum Paryża, to akt terroru - poinformowała paryska policja. Było co najmniej dwóch sprawców, jeden z nich został zabity - dodano.

Rzecznik francuskiego MSW powiedział, że jest zbyt wcześnie, by dochodzić motywów, jakimi kierował się sprawca strzelaniny. Według cytowanego przez Reutera źródła w MSW w incydencie zginął jeden policjant, dwóch zostało rannych, a jeden z napastników został zabity.

Związek zawodowy policjantów na Twitterze przekazał, że funkcjonariusz został zastrzelony w radiowozie, który stał na czerwonym świetle.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń