Zamknij

Seria strzelanin na Polach Elizejskich. Nie żyje dwóch policjantów

Redakcja
20.04.2017 21:46
Seria strzelanin na Polach Elizejskich. Nie żyje dwóch policjantów
fot. screen/Twitter

Dwóch policjantów zginęło, a jeden został ranny po ostrzelaniu w czwartek na Polach Elizejskich w centrum Paryża - poinformował Reuters, powołując się na źródło w policji. Sprawca zginął - dodała agencja. Do kolejnej strzelaniny doszło w pobliżu Pól Elizejskich nieco ponad godzinę po pierwszej strzelaninie. Zginął też napastnik, który jak podano był znany policji.

Możliwe, że sprawca strzelaniny, do której doszło około godziny 21 na Polach Elizejskich w Paryżu, próbował dokonać napadu z bronią w ręku - oceniły trzy źródła w paryskiej policji, na które powołuje się agencja Reutera.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wcześniej informowano, że incydent mógł być aktem terroru.

- Jest bardzo prawdopodobne, że strzelanina, do której doszło w czwartek na Polach Elizejskich w centrum Paryża, to akt terroru - poinformowała paryska policja. Było co najmniej dwóch sprawców, jeden z nich został zabity - dodano.

Rzecznik francuskiego MSW powiedział, że jest zbyt wcześnie, by dochodzić motywów, jakimi kierował się sprawca strzelaniny. Według cytowanego przez Reutera źródła w MSW w incydencie zginął jeden policjant, dwóch zostało rannych, a jeden z napastników został zabity.

Związek zawodowy policjantów na Twitterze przekazał, że funkcjonariusz został zastrzelony w radiowozie, który stał na czerwonym świetle.

RadioZET.pl/PAP/DG