Zamknij

Tajemnicza śmierć Polaka w Paryżu. Jego ciało wyłowiono z Sekwany

Redakcja
19.02.2019 09:13
Tajemnicza śmierć Polaka w Paryżu. Jego ciało wyłowiono z Sekwany
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

W tajemniczych okolicznościach zginął 25-letni Kacper M. z Rzeszowa. Jego ciało wyłowiono z Sekwany pod koniec stycznia. Przy zwłokach znaleziono medalik, różaniec i papierosy. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zwłoki młodego mężczyzny zauważono w Sekwanie 24 stycznia. Jak ustalono po wyłowieniu ciała, ofiara miała uraz głowy, brzucha, liczne siniaki i kilka ran ciętych, w tym głęboką ranę czaszki. Według służb mężczyzna nie uczestniczył jednak w bójce i nie bronił się tuż przed śmiercią. Nie wiadomo jeszcze, jak wpadł do rzeki.

Według informacji  dziennika „Le Parisien” ofiara to Polak – 25-letni Kacper M. z Rzeszowa. Francuskie media podały, że przy zwłokach służby nie znalazły dokumentów, tylko medalik z wizerunkiem Matki Bożej, różaniec i papierosy. Jak dodają, w pobliżu miejsca, w którym znaleziono jego ciało, gromadzą się zwykle bezdomni. Stąd przypuszczenie, że Polak mógł być jednym z nich.

Zobacz także

„24 stycznia otrzymaliśmy prośbę z Ambasady RP w Paryżu, by rodzinę poinformować o odnalezieniu zwłok mężczyzny. Wcześniej nie figurował on w naszej bazie jako osoba zaginiona” – powiedział w rozmowie z rzeszow-news.pl Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Jak udało się ustalić, Kacper jeszcze w 2015 roku wyjechał za granicę. Dwa lata później rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Służby ustaliły wówczas, że Kacper przebywał w Paryżu, a poszukiwania odwołano.

Okoliczności śmierci 25-letniego Polaka są teraz wyjaśniane przez paryską policję.

Zobacz także

RadioZET.pl/rzeszow-news.pl/leparisien.fr/MK