Zamknij

4-latek zwisał z balkonu, on ruszył mu na ratunek. „Spiderman” bohaterem Francji

Redakcja
28.05.2018 14:55
Mali
fot. You Tube screen

Mamouodo Gassama jest od końca weekendu na ustach całej Francji. 22-letni imigrant z Afryki uratował bowiem dziecko zwisające z balkonu wieżowca. Za swój czyn został okrzyknięty bohaterem, a Emmanuel Macron w trybie ekspresowym przyznał mu francuskie obywatelstwo.

Nagranie trafiło do internetu (i z miejsca stało się jego hitem) w niedzielę po południu, mimo że samo zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej. Na filmie widać, jak 22-letni Malijczyk wspina się po elewacji budynku położonego w północnej części Paryża, aby dotrzeć do czwartego piętra:

Tam z balustrady balkonu zwisało 4-letnie dziecko, które wychyliło się przez przypadek. Gassama, który akurat przechodził ulicą, nie zastanawiał się ani chwili i ruszył chłopcu na ratunek. Dzięki jego interwencji 4-latek przeżył.

– Zobaczyłem krzyczących ludzi, usłyszałem klaksony samochodów. Wspiąłem się i, dzięki Bogu, uratowałem dziecko. Kiedy weszliśmy już do środka mieszkania, zacząłem się trząść, ledwo mogłem ustać na nogach – powiedział dziennikarzom (cytat za Gazeta.pl).

Malijczyka – który z miejsca stał się ulubieńcem francuskich internautów – ochrzczono już mianem „Spidermana”. W Pałacu Elizejskim przyjął go również Emmanuel Macron. Prezydent Francji, w uznaniu za bohaterski czyn, zaproponował 22-latkowi dołączenie do państwowej straży pożarnej. Zapewnił też, że przyspieszy procedurę naturalizacji Gassamy i przyznania mu francuskiego obywatelstwa.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP