Zamknij

Panika w Paryżu. Mężczyzna zaatakował policjanta

Redakcja
06.06.2017 16:52
Panika w Paryżu. Mężczyzna zaatakował policjanta
fot. Flickr

Groźnie w Paryżu. W okolicy Katedry Notre Dame mężczyzna zaatakował młotkiem policjanta. Napastnik został postrzelony. Po około godzinie od zdarzenia, dziennik "Le Figaro" poinformował, że napastnik to mężczyzna o algierskich korzeniach. Został "zneutralizowany" i trafił do szpitala.

Napastnik został postrzelony. Funkcjonariusze użyli broni i ranili atakującego. Francuskie media poinformowały, że postrzelony trafił do szpitala.

Policja radziła, aby omijać rejon katedry Notre Dame. Funkcjonariusze otoczyli kordonem sąsiedztwo. Służby są we wzmożonej gotowości.

Świadkowie zdarzenia mieli też słyszeć eksplozję. Informacja ta nie została jednak potwierdzona. W katedrze zamkniętych zostało około tysiąc turystów, którzy zostali po wszystkim wypuszczeni.

Napastnik, który zaatakował policjanta pilnującego porządku na placu przed katedrą Notre Dame w Paryżu, to mieszkaniec regionu paryskiego o korzeniach algierskich - podał dziennik "Le Figaro" na stronach internetowych, powołując się na swoje informacje.

Więcej szczegółów na temat zamachowca:

Zobacz także

RadioZET.pl/KM