Zamknij

Wieża Eiffla ewakuowana. Po konstrukcji wspinał się mężczyzna

20.05.2019 18:17
Wieża Eiffla ewakuowana. Po konstrukcji wspinał się mężczyzna
fot. PAP/EPA

Wieża Eiffla - słynna paryska atrakcja turystyczna i jej otoczenie zostały ewakuowane w poniedziałek po południu, gdy okazało się, że po konstrukcji wspina się mężczyzna - poinformował zarząd eksploatacji tego liczącego sobie 130 lat zabytku w stolicy Francji. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli. Została zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 roku. 

Wieża Eiffla ewakuowana

"Wykryto wspinającą się osobę. To zwyczajna procedura, musimy ją powstrzymać przed kontynuowaniem wspinaczki i w takim przypadku ewakuujemy wieżę. Na miejscu są strażacy i policja" - podano.

Nie wiadomo, ilu turystów zostało ewakuowanych. Będąca na miejscu brygada policyjna nawiązała kontakt ze wspinającym się mężczyzną, lecz nie są znane motywy jego działania.

Mężczyzna wszedł normalnie na teren wieży i gdy był na pierwszym piętrze, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji

Rzecznika obiektu

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Reuters/PAP