Zamknij

Przestępca seksualny z Polski aresztowany na Filipinach

17.02.2021 13:05

Filipińskie Biuro ds. Imigrantów poinformowało o zatrzymaniu w tym kraju 52-letniego Polaka. To jeden z groźniejszych pedofilów, za którym ciągnął się polski i europejski nakaz aresztowania.

Pedofil Dariusz Z. zatrzymany na Filipinach
fot. screen Policja.pl

Pedofil z Polski zatrzymany na Filipinach. W oświadczeniu tamtejszego Biura ds. Imigrantów (Bureau of Imigration) z poniedziałku wynika, że chodzi o Dariusza Z. Informacje potwierdziła też polska policja.

52-latek został aresztowany w operacji jednostek policji na wyspie Siquijor. Był całkowicie zaskoczony. Po otrzymaniu wyniku testu na Covid-19 Dariusz Z. ma zostać deportowany do Polski. 

Pedofil z Polski zatrzymany na Filipinach. Zostanie deportowany do kraju

Z akt Biura wynika, że Ziółkowski miał wydany w 2018 roku przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej nakaz aresztowania za przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Dwa lata później wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

"Dzięki kampanii do Wydziału Poszukiwań Komendy Głównej Policji wpłynęło wiele anonimowych informacji dotyczących rzekomego miejsca ukrywania się poszukiwanego. Wszystkie informacje były skrupulatnie sprawdzane. Jedna z nich wskazywała, że Dariusz Z. może przebywać w jednym z krajów wyspiarskich Południowo – Wschodniej Azji" - przekazała policja.

Komisarz BI na Filipinach Jaime Morente powiedział, że po dowiedzeniu się o zbrodniach Z. wydał rozkaz aresztowania Z. "Drapieżniki atakujące nasze dzieci nie są mile widziane w tym kraju" - powiedział Morente. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Untvweb.com/Policja.pl