Zamknij

Pełnomocnik Polaków z Rimini zadowolony z wyroku

Redakcja
10.11.2017 19:53
Pełnomocnik Polaków z Rimini zadowolony z wyroku
fot. PAP/EPA

Pełnomocnik Polaków napadniętych latem w Rimini Maurizio Ghinelli powiedział w piątek po skazaniu szefa bandy Kongijczyka Guerlina Butungu na 16 lat więzienia, że jest zadowolony z wyroku, bo jest on wyjątkowo wysoki i większy od żądanego przez prokuratora.

W rozmowie z polskimi i włoskimi dziennikarzami Ghinelli podkreślił, że prokurator domagał się ponad 12 lat pozbawienia wolności dla Butungu. Fakt, że sąd wymierzył jeszcze wyższą karę, oznacza zaś, że potwierdzona została powaga popełnionych czynów i wyrządzonych krzywd - dodał.

Adwokat zwrócił uwagę, że sąd uznał ponadto, iż szkodę poniosły także władze miasta Rimini i całego regionu Emilia-Romania. Były to - zaznaczył - straty wizerunkowe i związane z turystyką. Ponadto wydarzenia z Rimini "wywołały kampanię przeciwko miastu oraz wszystkim imigrantom i uchodźcom" - dodał.

Adwokat zapytany, czy zasądzona kara jest wzorcowa, ocenił, że "jest właściwa w przypadku takich czynów".

Butungu, imigrant z Konga, był szefem czteroosobowej bandy, która pod koniec sierpnia br. napadła na parę polskich turystów w Rimini. Kobieta została kilkakrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity. Następnie banda dopuściła się napaści i gwałtu na obywatelu Peru. 20-letni Butungu był sądzony osobno od 3 października jako jedyny pełnoletni członek gangu. Pozostali trzej napastnicy to nieletni w wieku od 15 do 17 lat; najprawdopodobniej na przełomie roku staną przed sądem dla nieletnich w Bolonii.

RadioZET.pl/pap/maal