Zamknij

Pentagon pokaże Trumpowi, jak uporać się z Koreą Północną

Redakcja
25.09.2017 20:30
Pentagon pokaże Trumpowi, jak uporać się z Koreą Północną
fot. Archiwum RadioZET.pl

Już nawet Pentagon zabiera głos ws. napięć pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a północnokoreańskim reżimem. Jeżeli Korea Płn. będzie kontynuowała prowokacje, to Pentagon przedstawi prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi metody "poradzenia sobie" z tym reżimem - powiedział w poniedziałek rzecznik resortu Robert Manning, reagując na wystąpienie szefa MSZ Korei Płn.

Zagłosuj

Czy grozi nam III wojna światowa w związku z napięciami na linii USA-Korea Płn.?

Liczba głosów:

Ruch ze strony Pentagonu jest odpowiedzią na oświadczenie północnokoreańskiego szefa dyplomacji Ri Jong Ho, który oświadczył, że Trump wypowiedział wojnę Korei Płn. i że Pjongjang zastrzega sobie prawo do reakcji, a jako przykład możliwej odpowiedzi podał zestrzelenie amerykańskich bombowców strategicznych, nawet w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

Plan jest gotowy

Jest już gotowy scenariusz działań na wypadek konfliktu zbrojnego z komunistycznym reżimem. – Jeżeli Korea Płn. nie zaprzestanie swych prowokacyjnych działań, to przedstawimy prezydentowi opcje postępowania wobec niej – powiedział dziennikarzom pułkownik Manning.

Zobacz także

Obustronne groźby

Prezydent USA zagroził w niedzielę koreańskim władzom, że te mogą "długo nie przetrwać". To była odpowiedź na sobotnie słowa Ri Jong Ho o "nieuniknionej wizycie" północnokoreańskich rakiet na terytorium USA.

Czy w Korei Północnej wybuchnie wojna? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/strz