Zamknij

Peru. Po klęsce na mundialu trener i kapitan kadry z pomnikami

Redakcja
14.07.2018 21:27
Peru. Po mundialu trenerowi i kapitanowi kadry postawiono pomniki
fot. TEO BIZCA/AFP/East News

W jednej z dzielnic Limy - peruwiańskiej stolicy - odsłonięto pomniki przedstawiające trenera narodowej kadry piłkarskiej Ricardo Gareci oraz jej kapitana Paolo Guerrero. Kibice reprezentacji, która na mundialu w Rosji nawet nie wyszła z grupy, są podzieleni w ocenie tego pomysłu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała agencja AFP, niecodzienne monumenty powstały w dzielnicy San Miguel w peruwiańskiej stolicy. Odsłonięte w piątek pozłacane pomniki wykonane z włókna szklanego przedstawiają argentyńskiego trenera kadry Ricardo Garecę oraz kapitana narodowej reprezentacji Paolo Guerrero.

Awaryjne lądowanie samolotu z kibicami Peru. Doszło do awarii silnika

- To hołd dla starań całej reprezentacji pod wodzą Ricardo Gareci i Paolo Guerrero, która powróciła na Mistrzostwa Świata po 36 latach - tłumaczył agencji AFP Vivian Navarro, rzecznik dzielnicy.

Dodał, że pomniki to również uznanie dla "naszego sportu narodowego" w Peru, czyli piłki nożnej. Monumenty kosztowały 6 tys. dolarów (pochodziło z pieniędzy publicznych i prywatnych darczyńców) i zostały zaakceptowane przez 70 proc. lokalnej społeczności.

Zobacz także

Jednak nie wszyscy kibice reprezentacji są zadowoleni z takiej formy uczczenia udziału kadry w mundialu. Tym bardziej, że na MŚ w Rosji zespół Peru wygrał tylko jeden mecz - 0:2 z Australią.

Podopieczni Ricardo Gareci ulegli wcześniej drużynom Danii i Francji (odbywa mecze przegrali wynikiem 1:0) i stracili szansę na awans do fazy pucharowej mundialu.

Jeden z kibiców kadry Luis Neyra zasugerował na Twitterze, że nieprzypadkowo pomniki postawiono na kilka miesięcy przed lokalnymi wyborami.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/PTD