Zamknij

Najmłodsza matka w historii. Urodziła dziecko w wieku 5 lat

26.01.2020 15:51
Peru
fot. Noworodek (zdjęcie ilustracyjne)/Pixabay

5 lat 7 miesięcy i 21 dni - tyle dokładnie liczyła sobie Peruwianka Lina Medina, gdy urodziła swoje pierwsze dziecko. Uczyniło ją to najmłodszą matką w historii. Nigdy natomiast nie dowiedziano się, kto był ojcem jej pierworodnego. 

Archiwalną historię z Peru końca lat 30. przytoczył ostatnio portal wprost.pl. 14 maja 1939 roku w jednej z peruwiańskich wsi regionie Huancavelica (środkowe Peru) urodził się Gerardo. Chłopiec przyszedł na świat dzięki cesarskiemu cięciu, ważył 2700 gramów i był zdrowy. 

Peru, Najmłodsza matka w historii

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt. iż... jego matką była zaledwie 5-letnia Lina. Jej rodzice, zaniepokojeni znacznie większym niż u innych dzieci w tym wieku brzuchem, zaprowadzili ją do miejscowego szamana, a ten doradził im, aby jak najszybciej posłali dziecko do szpitala.

Początkowe podejrzenia guza, po przeprowadzeniu badań w dwóch placówkach (w tym jednej w stolicy kraju - Limie) szybko zamieniły się w diagnozę - dziewczynka była w ciąży. Jeden z badających ją lekarzy wykrył też u nie przedwczesne dojrzewanie - Lina miał nad wyraz rozwinięte piersi, a w wieku zaledwie 3 lat dostał pierwszej miesiączki. 

Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka

Z uwagi na wiek dziewczynki, policja podejrzewała, że mogła ona zostać wykorzystana seksualnie. W tej sprawie zatrzymano nawet jej ojca i braci, ale żadnemu z nich nigdy niczego nie udowodniono. Ojciec Gerardo do dziś pozostaje nieznany.

Zobacz także

Syn Liny dożył 40 lat, gdy umarł na rzadką chorobę szpiku kostnego. Pierwsze 10 lat życia spędził w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Ona sama zaś po latach urodziła drugiego syna (miało to miejsce w 1972 roku), wiele lat pracowała także w tym samym szpitalu, w którym odbierano jej poród. 

RadioZET.pl/wprost.pl