Zamknij

Kolejne zatrzymanie w związku z atakiem w Strasburgu

Redakcja
13.12.2018 18:27

Piąta osoba zatrzymana w związku z atakiem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu. To mężczyzna z otoczenia wciąż poszukiwanego napastnika Cherifa Chekatta. We wtorkowym zamachu zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel.

Kolejne zatrzymanie w związku z atakiem w Strasburgu
fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zatrzymany to mężczyzna z otoczenia wciąż poszukiwanego napastnika Cherifa Chekatta. Nie jest on jednak członkiem rodziny Chekatta - sprecyzowało to źródło, na które powołuje się agencja AFP.

Zobacz także

Rodzice Chekatta oraz jego dwaj bracia zostali umieszczeni w areszcie na 48 godzin w nocy z wtorku na środę.

Atak w Strasburgu

W wyniku wtorkowego zamachu zmarły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel.

Zobacz także

Sprawca ataku, który wciąż przebywa na wolności, ma 29 lat i urodził się w Strasburgu w rodzinie algierskiej. Był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne".

Trzeba być bardzo ostrożnym, gdy mówi się o zamachu

Francuski wiceminister spraw wewnętrznych Laurent Nunez oświadczył w środę, że "podłoże terrorystyczne (wtorkowych wydarzeń) nie jest jeszcze potwierdzone".

Zobacz także

- Trzeba być bardzo ostrożnym, gdy mówi się o zamachu. Napastnik nie był znany (służbom) z powodu przestępstw związanych z terroryzmem. Do jego radykalizacji w praktyce religijnej doszło w związku z pobytami w więzieniu - wskazał Nunez. Podkreślił, że "fakt notowania w kartotece ‘S’ nie przesądza o stopniu zagrożenia, jakie stwarza" poszukiwany przestępca.

Według paryskiej prokuratury, której wydział antyterrorystyczny prowadzi śledztwo, podejrzany był skazany łącznie 27 razy za przestępstwa pospolite we Francji, Niemczech i w Szwajcarii.

RadioZET/PAP