Zamknij

Nie żyje operator Fox News i ukraińska dziennikarka. Rosjanie ostrzelali ich samochód

15.03.2022 16:54

Operator Fox News Pierre Zakrzewski został zabity podczas filmowania działań wojennych w pobliżu Kijowa - podała we wtorek ta amerykańska stacja telewizyjna. W ostrzale pod Kijowem zginęła także ukraińska dziennikarka Ołeksandra Kuwszynowa.

Pierre Zakrzewski nie żyje. Rosjanie ostrzelali pod Kijowem samochód dziennikarzy Fox News
fot. Telegram

Pierre Zakrzewski towarzyszył w Ukrainie dziennikarzowi Benjaminowi Hallowi, który został ranny, gdy ich pojazd stał się celem ostrzału we wsi Horenka pod Kijowem - podano w komunikacie Fox News. Operator zginął, a reporter trafił do szpitala. 

Operator Fox News i ukraińska dziennikarka zginęli pod Kijowem

"Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem przekazujemy wiadomość o śmierci naszego ukochanego operatora Pierre'a Zakrzewskiego" - napisała Suzanne Scott, dyrektor generalna Fox News, w notatce do pracowników sieci. 

"Pierre był fotografem wojennym, który podczas swojej długiej współpracy z nami sfilmował niemal każdą międzynarodową historię dla Fox News, od Iraku przez Afganistan po Syrię" – oświadczyła dyrektor kanału. "Jego pasja i talent dziennikarski nie miały sobie równych" - dodała.

"Nie wiem, co powiedzieć. Pierre był tak dobry. Bezinteresowny. Odważny. Pełen pasji. Tak mi przykro, że ci się to przytrafiło" - napisał korespondent Fox News Trey Yingst.

Wraz z Pierrem Zakrzewskim w rosyjskim ostrzale artyleryjskim zginęła ukraińska dziennikarka Ołeksandra Kuwszynowa. Tragiczną informację przekazał we wtorek doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. "Stali się kolejnymi niewinnymi ofiarami agresji Putina" - napisał w serwisie Telegram doradca szefa MSW, publikując zdjęcia dziennikarzy.

Komunikat w tej sprawie wydało także Ministerstwo Obrony Ukrainy. "Celem ataku jest prawda. Rosyjskie wojsko ostrzelało ekipę telewizyjną Fox News w pobliżu Kijowa. Operator Pierre Zakrzewski i producentka Ołeksandra Kuwszynowa zostali zabici. Dziennikarz Benjamin Hall przeżył, ale stracił część nogi" — poinformował resort.

Wojna w Ukrainie - najnowsze wiadomości na żywo