Zamknij

Pieskow mówi o rozmowach pokojowych. Stawia kuriozalne warunki

04.07.2022 13:50
Dmitrij Pieskow
fot. Shutterstock/ID1974

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja jest gotowa do negocjacji. - Jedyne co musi zrobić Kijów, to zaakceptować warunki stawiane przez Moskwę, a Zachód powinien zaprzestać zachęcania narodu ukraińskiego do kontynuacji tej wojny - stwierdził rzecznik Kremla.

- Prędzej czy później zwycięży zdrowy rozsądek i przyjdzie kolej na negocjacje, przed którymi Kijów będzie musiał zrozumieć warunki Rosji – powiedział rzecznik Putina.

- Zmniejszyło się zapotrzebowanie na inicjatywy mające na celu uspokojenie sytuacji. Ale przyjdzie czas, aby usiąść ponownie przy stole i dokończyć pracę nad dokumentem pokojowym, który jest już uzgodniony pod wieloma względami – powiedział Dmitrij Pieskow, cytowany przez rosyjską agencją informacyjną RIA Nowosti.

Pieskow: koniec wojny, wtedy kiedy Ukraina złoży broń

Wypowiedź Pieskowa jest reakcją na wystąpienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas szczytu G7. Prezydent Ukrainy apelował o zdecydowane działania zmierzające do zakończenia rosyjskiej inwazji jeszcze przed końcem roku.

Rzecznik Kremla sugeruje, że wojna się zakończy tylko wtedy kiedy Ukraina złoży broń. Jest to niezmienne stanowisko Kremla. Zdaniem Pieskowa Zachód (w tym przede wszystkim USA) jest odpowiedzialny za przedłużanie działań wojennych, bo dostarcza Ukrainie broń.

RadioZET.pl/Onet

C