Zamknij

Strajk pilotów Ryanaira. Ucierpią polscy pasażerowie!

Redakcja
09.12.2017 17:01
Strajk pilotów Ryanaira. Ucierpią polscy pasażerowie!
fot. Pixabay

Piloci Ryanaira pracujący na terenie Włoch, zapowiedzieli na grudzień pierwszy w historii irlandzkich linii lotniczych strajk. Decyzja jest podyktowana brakiem spełnienia ustaleń, jakie wynegocjowali z nisko kosztowym przewoźnikiem. 

Piloci, którzy pracują we włoskich bazach Ryanaira, zapowiedzieli na 15 grudnia 4-godziny strajk, który rozpocznie się o godz. 15:00. Organizatorem akcji jest związek zawodowy Anpac, który zrzesza 280 członków, czyli około 40 procent wszystkich pilotów linii Ryanaira w Italii – informuje portal Fly4free.

Zdaniem przedstawicieli Anpac, irlandzki przewoźnik nie respektuje ich żądań. Piloci chcą m.in. prawa do reprezentowania pracowników, dyskusji na temat zabezpieczenia społecznego, wspierania rodziny oraz rozwiązania problemu opieki społecznej i systemu planowania urlopów.

Zobacz także

Jak podaje portal Fly4free, z utrudnieniami muszą się liczyć polscy pasażerowie. 15 grudnia między godz. 15:00 a 19:00 zaplanowano rejsy z Krakowa do Pizy, z Wrocławia do Neapolu i Palermo, a także z Modlina do Bolonii i Rzymu. W tym czasie loty zostaną odwołane, albo będą opóźnione.

RadioZET.pl/Fly4free/DG