Zamknij

Piorun zabił kobietę i jej psy. "Jedna szansa na milion"

23.06.2022 15:22
burza
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta i jej dwa psy zostały śmiertelnie porażone piorunem w Pico Rivera w Stanach Zjednoczonych. Do tragedii doszło w środę, gdy nad Południową Kalifornią przeszły burze.

Mieszkanka Los Angeles zginęła podczas burzy. Według policji do zdarzenia doszło przed godziną 9 w środę. Front sztormowy przetoczył się przez Południową Kalifornię, doprowadzając do przerw w dostawie prądu i zamknięcia plaż.

USA. Nie żyje kobieta i jej psy. Zginęli od rażenia piorunem

Kobieta wyszła na spacer z psami w Pico Rivera. Tego tragicznego poranka nad regionem przeszły burze z piorunami. Wyładowania atmosferyczne spowodowały co najmniej jeden pożar i wymusiły tymczasowe zamknięcie plaż hrabstwa Orange w Newport Beach i Laguna Beach - podała stacja 10 news.

Ciało Amerykanki znaleziono w pobliżu rzeki San Gabriel. Zginęli także jej pupile. - To jest jedna szansa na milion, że coś takiego się wydarzy i właśnie się wydarzyło – mówił policjant z Los Angeles Patrick Morey w rozmowie z „Los Angeles Times”.

Według powiatowej straży pożarnej kobieta została trafiona piorunem w pobliżu alei Mines i Rimbank, około 24 kilometry na południowy wschód od centrum Los Angeles. Asfalt w miejscu tragedii wskazywał na to, że w ziemię uderzyła ogromna siła. - Kiedy pogoda jest nieprzewidywalna, zawsze ostrzegamy, aby pozostać w domu - powiedział Morgan Arteaga z departamentu szeryfa w Los Angeles, cytowany przez stację NBC Los Angeles.

Sąsiedzi zmarłej relacjonowali, że słyszeli grzmoty i widzieli błyskawice przez cały ranek. Ofiarę zidentyfikowano jako 52-letnią Antonię Mendozę Chavez. Według Glorii Colocho, u której zmarła wynajmowała mieszkanie, 52-latka osierociła dwójkę dzieci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/10news.com/NBC Los Angeles

C