Zamknij

Co ze zdrowiem Elżbiety II? Nagłe spotkanie brytyjskich ministrów

Redakcja
02.07.2018 11:02
Elżbieta II
fot. PAP/EPA

Brytyjscy ministrowie przygotowali plany dotyczące śmierci królowej Elżbiety II. To były „bezprecedensowe” ćwiczenia – donoszą brytyjskie media. Przedstawiciele rządu zaprzeczają, by ich działania miały związek z pogorszeniem się stanu zdrowia brytyjskiej monarchini. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „królowa dzisiaj czuje się nie najlepiej i postanowiła nie uczestniczyć w porannym nabożeństwie upamiętniającym 200. rocznicę ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego”. 

Elżbieta II – zdrowie 

Jak donosi „The Sunday Times”, ćwiczenia nazwane „próbą żałoby” dotyczyły scenariusza, który ma zostać wdrożony dzień po śmierci królowej Elżbiety II. Jako pierwszy o śmierci brytyjskiej monarchini dowie się osobisty sekretarz królowej. Następnie informację przekaże premier Theresie May, która wygłosi specjalne oświadczenie. O śmierci Elżbiety II dowiedzą się też agencje informacyjne i BBC.

Zobacz także

Pogrzeb królowej Elżbiety miałby się odbyć w 9. dniu po jej śmierci.

Królowa Elżbieta II jest najstarszą i najdłużej sprawującą władzę monarchinią na świecie. Jej panowanie trwa już ponad 66 lat. Swoje 92 urodziny obchodziła 21 kwietnia, a na tron wstąpiła w 1952 roku, mając 26 lat.

RadioZET.pl/The Sunday Times/DG