Zamknij

Po zamachu w Londynie zaginęła 21-letnia Australijka. Nikt nie wie, gdzie jest

Redakcja
06.06.2017 22:36
Po zamachu w Londynie zaginęła 21-letnia Australijka. Nikt nie wie, gdzie jest
fot. Facebook

Rodzina i bliscy poszukują Sary Zelenak. 21-latka szła z przyjaciółką przez most London Bridge w chwili gdy islamscy terroryści wjechali w tłum przechodniów. Dziewczyny rzuciły się do ucieczki, jednak do tej pory nie wiadomo, co się stało z jedną z nich. Matka Australijki przyleciała do Londynu szukać córki na własną rękę.

Zagłosuj

Czy wierzysz, że Europa Zachodnia upora się z problemem terroryzmu?

Liczba głosów:

Przyjaciółka Sary zwróciła się na Facebooku o pomoc. – Proszę pomóżcie, po prostu chcę ją odnaleźć. Jest niesamowitą osobą i to niesprawiedliwe, że mogłoby jej się stać coś złego. Nie mogłam jej pomóc i to mnie zabija – pisała Pri Gonçalves. Młode kobiety razem zaczęły uciekać przed zamachowcami, jednak w pewnym momencie rozdzieliły się. Do teraz nie wiadomo, co stało się z Australijką.

Ślad się urywa

Pięć minut przed zamachem Sara skorzystała z komunikatora Whatsapp w swoim telefonie. Później urządzenie przestało wysyłać jakikolwiek sygnał.

Gdy kobietom udało się uciec przed zamachowcami, wróciły, aby zobaczyć, co się stało z innymi ludźmi. – Byłyśmy ciekawe i wróciłyśmy kilka kroków, żeby zobaczyć, co się stało. W tej samej chwili ludzie zaczęli uciekać i krzyczeć "biegnij”. Wpadłam w panikę i zaczęłam uciekać. Biegłam, myśląc, że Sara jest za mną, ale kiedy się obejrzałam, nie było jej – relacjonowała Pri w rozmowie z Fairfax Media.

Złe przeczucia

Rodzina zaginionej kontaktowała się już ze wszystkimi szpitalami w Londynie. Jak podaje Metro.co.uk, matka Sary poleciała do Londynu szukać jej na własną rękę. Jej ciocia w Ormiston na wschodzie Australii powiedziała na spotkaniu z lokalnymi mediami, że ma złe przeczucie i obawia się najgorszego.

Oto historia jednej z ofiar zamachu w Londynie:

Zobacz także

RadioZET.pl/metro.co.uk/strz