Zamknij

Pociąg wykoleił się na moście. "Sceny jak z piekła, ogień wlewał się do jeziora"

Magdalena Kulej
29.07.2020 22:44
Pociąg wykoleił się na moście w Tempe w Arizonie
fot. twitter.com/dnado

Częściowo zawalił się most kolejowy w Tempe w Arizonie. Chwilę wcześniej na moście wykoleił się i zapalił pociąg towarowy. Świadkowie mówią wprost o „scenach jak z piekła”.

Pociąg towarowy najpierw wykoleił się, stanął w płomieniach, a chwilę później przecinający jezioro ponad stuletni most, przez który przejeżdżała maszyna, zawalił się. Wszystko wydarzyło się w środę ok. godz. 6:30 czasu miejscowego w Tempe w amerykańskim stanie Arizona.

Jak relacjonowały lokalne media, w ogniu stanęło 10 wagonów. W niektórych wagonach transportowano drewno, w innych materiały niebezpieczne. Wiadomo już, że dwie z cystern zawierały cykloheksanon, łatwopalną, oleistą ciecz używaną do produkcji nylonu i stosowaną jako rozpuszczalnik. Służby zapewniają, że nie doszło do wycieku substancji.

Ani lokomotywa, ani wagony nie wpadły do wody i na szczęście nikt z załogi pociągu, ani przechodniów nie został poważnie ranny. Zdarzenie wyglądało natomiast bardzo groźnie. Relacje świadków są dramatyczne. Większość mówi o scenach „jak z filmu” czy nawet „z piekła”.

- Odwróciłam się i zobaczyłam najstraszniejszą rzecz w życiu. Ogień „wlewał się” z mostu do jeziora. To wyglądało jak scena z piekła – relacjonowała w rozmowie ze stacją CBS kobieta, która w chwili wypadku przejeżdżała na rowerze w okolicy mostu.

Na miejscu pracowało łącznie ponad 90 strażaków. Na razie nie jest jasne, jak doszło do katastrofy. Okoliczności są obecnie wyjaśniane.

Zobacz także

RadioZET.pl/CBS/USA Today