Zamknij

Podwójny zamach samobójczy w Nigerii. 31 osób nie żyje

Redakcja
17.06.2018 16:29
Zamach w Nigerii
fot. Twitter

Kolejny krwawy zamach w Nigerii. W stanie Borno na północnym wschodzie kraju zginęło w sobotę w dwóch zamachach już co najmniej 31 ludzi - podała w niedzielę lokalna telewizja.

Jak podają nigeryjskie media, zamachy miały miejsce w Damboa na południu stanu, gdzie operuje dżihadystyczne ugrupowanie Boko Haram. "Nikt nie musi nam mówić, że zrobiło to Boko Haram" – oświadczył jeden z członków lokalnej milicji.

Boko Haram w Nigerii

Ofiar zamachu może być więcej, niż podają dziś agencje prasowe i służby. – Ostatni raport mówi o 31 zabitych, ale liczba ta może się zwiększyć, ponieważ jest wielu rannych, którzy mogą nie przeżyć – czytamy w raporcie.

Zamach samobójczy w Damboa

Według relacji świadków, tuż po dwóch atakach samobójczych, nastąpił ostrzał rakietowy. – Nie minęły nawet dwie minuty od eksplozji, gdy zaczął się horror – relacjonuje jedna z kobiet, która miała okazję widzieć wszystko na żywo. Atak przeprowadzono w tym samym dniu, kiedy szef sztabu nigeryjskiej armii Tukur Buratai, prosił przesiedleńców, którzy uciekli przed Boko Haram o powrót do domów.

1 maja br. w dwóch samobójczych zamachach na meczet i targ w mieście Mubi w sąsiednim stanie Adamawa zginęło co najmniej 86 ludzi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz