Zamknij

Zima w Hiszpanii. Spadło 5 centymetrów białego puchu

Redakcja
25.04.2019 12:10
Zima w Hiszpanii. Spadło 5 centymetrów białego puchu
fot. Euronews YouTube

Zima w Hiszpanii. Region Sanabria w północno-zachodniej części kraju został pokryty białym puchem. Zimowy krajobraz zaskoczył szczególnie kierowców, którzy musieli zmagać się z problemem nieprzejezdnych dróg w prowincji Zamora. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gwałtowne zmiany w pogodzie zaskoczyły mieszkańców Hiszpanii. Na wschodzie kraju wystąpiły ekstremalne warunki pogodowe. Ulewne deszcze zalały miasto Alicante Javea, gdzie spadło ponad 250 litrów na metr kwadratowy. Ekipy ratunkowe musiały interweniować ponad sto razy.

W 33 hiszpańskich prowincjach ogłoszono żółty alert pogodowy. Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem silnego wiatru, opadami deszczu i śniegu. W kilku miejscach spadło już nawet 5 centymetrów białego puchu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcie i nagrania zimowych krajobrazów. 

Przeważająca część Europy nadal jest w zasięgu niżu znad Atlantyku z układami frontów atmosferycznych. Jedynie Skandynawia, Europa Wschodnia i Południowa znajdują się pod wpływem wyżu z centrami nad Ukrainą i Morzem Białym. Pogodę w Polsce nadal kształtuje wspomniany niż. Z południowego zachodu i południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Zobacz także

RadioZET.pl/euronews.com