Zamknij

Polak podejrzany o pedofilię zatrzymany w Rumunii

Redakcja
23.02.2017 13:10
Pedofil
fot. Policja.pl

Polska i rumuńska policja zatrzymała mieszkającego w Bukareszcie 37-letniego Polaka podejrzanego o posiadanie i udostępnianie w internecie materiałów o treści pedofilskiej - poinformowała Komenda Główna Policji.

Mężczyzna został zatrzymany w wyniku, koordynowanych przez Europol, wspólnych działań polskich i rumuńskich policjantów. - To kolejna akcja w ramach międzynarodowych działań organów ścigania skierowanych przeciwko przestępczości pedofilskiej - powiedział rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki policjantom z wydziału do walki z handlem ludźmi Biura Kryminalnego KGP oraz wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Śledczy ustalili, że w internecie pojawiły się materiały o treści pedofilskiej, gdzie pokrzywdzoną jest małoletnia z Polski. Działania policjantów doprowadziły do zidentyfikowania tożsamości i ustalenia miejsca zamieszkania pedofila. Jak się okazało, to 37-letni Polak na co dzień zamieszkujący w Bukareszcie - precyzował Ciarka.

Zatrzymanie mężczyzny zostało przeprowadzone we współpracy z rumuńską policją. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka komputerów oraz nośniki danych, m.in. dyski twarde, pendrive'y oraz płyty CD i DVD. - Na wniosek rumuńskiej prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego - mówił rzecznik KGP.

RadioZET.pl/PAP/MP