Zamknij

Polak skazany za porwanie modelki Chloe Ayling

Redakcja
11.06.2018 15:38

Sąd w Mediolanie skazał w poniedziałek na 16 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności 30-letniego Polaka, Łukasza H., uznanego za winnego uprowadzenia w lipcu zeszłego roku w tym mieście 20-letniej brytyjskiej modelki Chloe Ayling.

Polak skazany za porwanie modelki Chloe Ayling
fot. Shutterstock

Według ustaleń śledczych mężczyzna zwabił kobietę ofertą sesji zdjęciowej. Została ona pojmana, odurzona, zapakowana do walizki i wywieziona w bagażniku samochodu do stojącego na pustkowiu domu koło Turynu. Modelka była tam przetrzymywana przez tydzień.

Zobacz także

W tym czasie porywacz próbował zorganizować w internecie licytację, oferując modelkę jako seksualną niewolnicę. Jako cenę wyjściową licytacji podano 300 tysięcy euro w bitcoinach, czyli taką samą, jak wysokość okupu, którego żądanie otrzymała rodzina oraz menedżer modelki. Potem porywacz uwolnił Brytyjkę.

Polak porwał brytyjską modelkę

Adwokatka Polaka Katia Kolakowska w wystąpieniu przed sądem w poniedziałek wniosła o jego uniewinnienie, podkreślając, że czyn, o który został oskarżony, nie miał miejsca. Obrończyni mówiła, że było to "upozorowane porwanie" dla zdobycia popularności. Modelka, dodała Kolakowska, "zawarła porozumienie" z Łukaszem H. "Wiele razy miała możliwość ucieczki, ale tego nie zrobiła" - argumentowała obrończyni.

RadioZET.pl/PAP/KM