Zamknij

Policja szuka uprowadzonego 6-latka. Chłopiec może być w Polsce. Sprawę bada Interpol

Redakcja
30.05.2018 19:09
Porwany 6-latek
fot. Twitter

Hiszpańska policja poszukuje 6-letniego Davida Thompsona, zwracając się o pomoc do Interpolu. Chłopiec został porwany przez matkę, która jest Polką. Według śledczych dziecko może przebywać na terenie naszego kraju.

Zgodnie z ustaleniami, Mirosława D. miała przekazać w niedzielę Davida jego ojcu, który decyzją sądu, zyskał pełne prawo do opieki nad nim. Tak się jednak nie stało i od tego czasu wszelki ślad po Polce zaginął.

Porwany 6-latek

Jak podaje Fakt24, mieszkający na co dzień w hiszpańskim Costa de la Luz zawiadomił w poniedziałek policję, gdy jego była partnerka, wraz z dzieckiem zerwała z nim wszelki kontakt. Mężczyzna jest załamany i robi wszystko, aby syn wrócił do niego. Para od kilku lat walczy w sądach o prawo do opieki nad Davidem. Formalnie, pełnoprawnym opiekunem z pełnym prawem do opieki jest Hiszpan.

Spór o dziecko

Brytyjski dziennik „The Sun” pisze, że to nie pierwszy raz, gdy kobieta uciekła z synem. Stało się tak też, gdy zabrała go na wakacje do Polski i wyłączyła telefon, aby ojciec nie miał z nim kontaktu. Mężczyzna podejrzewa, że obecnie znajdują się w Londynie, lub w Polsce. Sprawą zajął się już Interpol.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/The Sun/strz