Zamknij

Policja w USA oferuje darmowe badania na zawartość glutenu w narkotykach

Redakcja
12.05.2017 13:36
Policja testuje narkotyki na zawartośc glutenu
fot. screen Facebook

Amerykańscy stróże prawa wykazali się niezwykłą kreatywnością w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli. Postanowili zaoferować wszystkim zainteresowanym posiadaczom metamfetaminy badania na zawartość glutenu w tym narkotyku. Ogłoszenia spotkały się z ogromnym odzewem w sieci.

"Ogłoszenie publiczne: Policja w Tecumseh oferuje DARMOWE badanie na zawartość glutenu w metaamfetaminie. Prosimy - przynieś swoją "metę" na komisariat policji w Tecumseh na bezpłatny test" - głosi jedno z policyjnych ogłoszeń, które kilka dni temu pojawiło się w sieci. W ostatnim czasie podobnych propozycji od amerykańskiej policji w internecie pojawiło się wiele. Np. funkcjonariusze z Newark w Californii zaapelowali: "Czy twoja "meta" jest skażona śmiertelnym glutenem? Nie jesteś pewien? Przynieś swój towar na posterunek policji, a my przetestujemy go za darmo". Są to autentyczne ogłoszenia, które pojawiły się na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych wielu amerykańskich komisariatów.

Brzmi jak żart? W rzeczy samej jest to żart, a może bardziej sztuczka, która skłonić ma posiadaczy narkotyków do ujawnienia się. Ogłoszenie ośmiesza nie tyle samych "przeciwników" glutenu czy osoby, które są faktycznie na ten składnik uczulone, ile ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, czym on jest i w czym się znajduje. Właśnie strasząc "śmiercionośnym" glutenem amerykańska policja szuka tych drugich wśród posiadaczy narkotyków. Czy znalazł się naiwniak, który przestraszył się, że jego "meta" zawiera gluten i zgłosił ją do badań? Można w to wątpić.

Choć te dowcipne ogłoszenia prawdopodobnie nikogo nie nabrały, to jednak spotkały się z ogromnym odzewem w internetowej społeczności. Dla przykładu post policji z Newark zebrał ponad 208 tysięcy udostępnień i 31 tysięcy lajków na Facebooku.

2

Amerykańskiej policji pogratulować trzeba kreatywnego podejścia do walki z narkotykami.

RadioZET.pl/SA