Zamknij

Policja zastrzeliła nożownika na dworcu. Groził wcześniej dwóm funkcjonariuszom

14.02.2022 09:30

Francuscy policjanci zastrzelili mężczyznę uzbrojonego w nóż. Dramatyczne sceny rozegrały się na dworcu Gare du Nord w Paryżu. Śmierć napastnika potwierdził miejscowy minister transportu. Zdaniem mediów incydent nie miał podłoża terrorystycznego.

Dworzec Gare du Nord w Paryżu
fot. Sebadelha Julie/ABACA/Abaca/East News

Paryska policja zastrzeliła w poniedziałek rano na stołecznym dworcu Gare du Nord mężczyznę uzbrojonego w nóż - poinformował minister transportu Francji Jean-Baptiste Djebbari. Według policji mężczyzna groził dwóm funkcjonariuszom nożem o długości 30 cm.

Szef francuskiego MSW Gerald Darmanin sprecyzował na Twitterze, że zdarzenie miało miejsce około godz. 7 rano. Policja użyła broni palnej przeciwko atakującemu mężczyźnie, który "stanowił niebezpieczeństwo dla nich samych i podróżnych" - napisał minister.

Jak informował minister Djebbari w radiu RMC, incydent nie miał podłoża terrorystycznego, a mężczyzna był już wcześniej znany policji. Na broni napastnika napisany był skrót "ACAB", czyli "wszyscy policjanci to dranie" (z ang. all cops are bastards) - przekazały służby bezpieczeństwa. Gare du Nord to jeden z największych dworców kolejowych w Europie. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP