Zamknij

Magdalena K. zatrzymana na Słowacji. Szefowała gangowi pseudokibiców

28.02.2020 18:23
MAgdalena K. zatrzymana
fot. screen Policja.pl

Magdalena K., podejrzana o kierowanie grupą przestępczą związaną z kibolami Cracovii, została zatrzymana na Słowacji – przekazała Komenda Główna Policji. Była poszukiwana od ponad roku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Policja zatrzymała Magdalenę K, poszukiwaną listem gończym i z czerwoną notą Interpolu. Ta ostatnia oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań w celu aresztowania i ekstradycji. Za K. wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Zobacz także

Słowaccy i węgierscy mundurowi ujęli 32-latkę w okolicy słowackiego Zwolenia. Jak czytamy, poszukiwana czułą się kompletnie zaskoczona. Nie stawiała oporu. Policjanci wybili szyby wypożyczonego samochodu, którym podróżowała. Po zatrzymaniu przewieźli ją na miejscową komendę. Atrakcyjna blondynka ze zdjęć w liście gończym listu zmieniła kolor włosów, co nie zmyliło służb.

K. zarzuca się kierowanie grupą handlującą narkotykami na masową skalę. Jej gang miał sprowadzić z zagranicy 5,5 tony marihuany (wartej ponad 80 mln złotych) i 120 kilogramów kokainy (16 mln zł).

W najbliższym czasie Magdalena K. zostanie przewieziona do Polski. Zostanie osadzona w areszcie śledczym i oddana dyspozycji prokuratury.

RadioZET.pl/PAP