Zamknij

Jeden ścigany za gwałt, drugi za kradzieże. Zatrzymano Polaków poszukiwanych w całej Europie

Redakcja
03.11.2017 17:29
Policja
fot. Wikimedia.Commons

Dwóch ukrywających się od lat za granicą Polaków, za którymi wydane były Europejskie Nakazy Aresztowania, udało się znaleźć i zatrzymać dzięki staraniom mazowieckich policjantów. Jeden z mężczyzn mieszkał w Belgii, drugi w Serbii.

Jak poinformował w piątek Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, obaj mężczyźni mieli fałszywe paszporty. Zostali deportowani do Polski i trafili do aresztów. W obydwu przypadkach zadziałali funkcjonariusze z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób, która istnieje od jesieni ubiegłego roku. Działa w ramach Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Belgia: poszukiwany za gwałt

42-letni Michał W. z Ostrołęki był poszukiwany od 2003 r., w związku z gwałtem ze szczególnym okrucieństwem oraz z pobiciem. Mężczyzna ukrywał się w różnych europejskich krajach.

Policjanci z Sekcji ustalili, że 42-latek przebywa na terenie Belgii, gdzie założył rodzinę i zajmuje się handlem samochodami. Polaka udało się zatrzymać dzięki współpracy z policjantami z belgijskiego Evere niedaleko Brukseli.

Serbia: członek grupy przestępczej

Drugi zatrzymany to 42-letni Cezary B. z Radomia, który był poszukiwany od siedmiu lat. Listy gończe wystawiły za nim Prokuratura Okręgowa w Radomiu i Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która kradła na terenie Wielkiej Brytanii oraz innych państw europejskich ciągniki rolnicze i maszyny budowlane, które następnie sprzedawane były na terenie Polski.

Policjanci ustalili, że 42-latek, który kilka lat temu uciekł przed wymiarem sprawiedliwości do Anglii, posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Mężczyznę zatrzymano w Serbii, gdzie się osiedlił się na stałe, założył rodzinę i firmę handlującą przez internet kradzionymi maszynami rolniczymi. Polaka zatrzymali miejscowi policjanci.

RadioZET.pl/PAP/MP