Zamknij

Susan Sarandon aresztowana. Protestowała przeciwko polityce Trumpa

Redakcja
30.06.2018 18:38
Susan Sarandon
fot. East News

Susan Sarandon wraz z 575 osobami została aresztowana w trakcie protestu przed Departamentem Sprawiedliwości w Waszyngtonie. Uczestnicy manifestacji protestowali przeciwko polityce migracyjnej prowadzonej przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sarandon opublikowała w mediach społecznościowych wiele zdjęć z manifestacji w Waszyngtonie. "Mocna, piękna akcja przeprowadzona przez setki kobiet domagających się ponownego zjednoczenia rodzin rozdzielonych przez politykę ICE. Tak właśnie wygląda demokracja. #NieposłuszeństwoKobiet" - napisała na Twitterze Susan Sarandon.

Susan Sarandon aresztowana

Według relacji amerykańskich mediów, Susan Sarandon oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały zarzut brania udziału w nielegalnej demonstracji. O swoim aresztowaniu amerykańska aktorka poinformowała na Twitterze. ''Aresztowana. Bądźcie silne. Walczmy. #KobieceNieposłuszeństwo" – napisała.

Dekret Trumpa

Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

Zobacz także

Zdaniem ekspertów prawnych rozporządzenie wykonawcze wydane przez Trumpa w środę nie oznacza końca polityki imigracyjnej "zera tolerancji”, ale jest próbą obejścia warunków ugody sądowej, zwanej "porozumieniem Flores".

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG