Zamknij

Fatalna wpadka rodziny królewskiej. W czasie wojny Niemcy stali po stronie aliantow?

07.06.2019 17:44
Fatalna wpadka rodziny królewskiej. W czasie wojny Niemcy stali po stronie aliantow?
fot. AFP

Brytyjska królowa Elżbieta II i liderzy piętnastu państw - w tym prezydenci USA Donald Trump i Francji Emmanuel Macron oraz premier Mateusz Morawiecki - oddali hołd weteranom, świętując 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii. Na uroczystościach nie zabrakło także niemieckiej kanclerz Angeli Merkel. Jej obecność przyczyniła się jednak do poważnej wpadki jaką zaliczyło oficjalne twitterowe konto rodziny królewskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W uroczystości, która odbyła się w angielskim Portsmouth, wzięli udział m.in. brytyjska królowa Elżbieta II, premier Wielkiej Brytanii Theresa May, niemiecka kanclerz Angela Merkel oraz przedstawiciele kilkunastu państw, w tym przebywający z wizytą państwową w tym kraju prezydent USA Donald Trump, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Kanady Justin Trudeau.

75 rocznica D-Day. Weteran walk z USA... skoczył ze spadochronem. "Składam hołd tym, którzy nie wrócili" [WIDEO]

Przemawiając w imieniu zgromadzonych liderów - w tym także niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, której pobyt był symbolem pojednania z Niemcami - Elżbieta II podziękowała "w imieniu kraju i całego wolnego świata" weteranom II wojny światowej za ich "heroizm, odwagę i poświęcenie".

Przywołała w tym kontekście przemówienie swojego ojca króla Jerzego VI, który 6 czerwca 1944 roku - w dniu lądowania w Normandii - mówił: "to, czego wymaga się od nas wszystkich, to coś więcej niż odwaga, coś więcej niż wytrzymałość; potrzebujemy odnowy ducha, nowej, niezniszczalnej determinacji".

Trump zasnął podczas przemówienia Elżbiety II? Internauci pękają ze śmiechu

"Właśnie tak ci odważni mężczyźni włączyli się w tę bitwę, gdy losy świata zależały od ich powodzenia" - podkreśliła królowa.

Wcześniej przywódcy największych narodów walczących w drugiej wojnie światowej - Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji - odczytali wspomnienia z tamtego okresu.

Wpadka rodziny królewskiej

Na oficjalnym twitterowym koncie rodziny królewskiej pojawił się wpis, zaliczający Niemców do grona państw, które w czasie II wojny światowej walczyły po stronie aliantów.

„Królowa została przedstawiona liderom przez premier (Theresę May – przyp.red.) – każdy reprezentuje kraje aliantów, które brały udział w D-Day” – podkreślono w opisie nagrania.

Student „wykosił” w trawie...wielkiego penisa. To wiadomość dla Trumpa 

Na wspomnianym nagraniu widać jednak, jak Elżbieta II wita się z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, a jak wiadomo, w czasie II wojny światowej Niemcy nie walczyli po stronie aliantów.

W niedługim czasie nagranie zniknęło z mediów społecznościowych.

RadioZET.pl