Zamknij

Aleksiej Nawalny w szpitalu. Rosyjski opozycjonista został otruty?

20.08.2020 07:31
Nawalny w szpitalu
fot. DIMITAR DILKOFF /AFP /East News

Aleksiej Nawalny, jeden z przywódców opozycji antyputinowskiej w Rosji, został hospitalizowany w Omsku z powodu zatrucia. Jest nieprzytomny i znajduje się na oddziale reanimacji.

Aleksiej Nawalny w szpitalu. Lider opozycji antykremlowskiej w Rosji, został hospitalizowany w Omsku z powodu zatrucia, jest nieprzytomny i znajduje się na oddziale reanimacji - poinformowała w czwartek jego rzeczniczka Kira Jarmysz.

Zdaniem rzeczniczki powodem zatrucia mogła być substancja dodana do herbaty, ponieważ - jak wyjaśniła - Nawalny od rana wypił jedynie herbatę.

Aleksiej Nawalny w szpitalu. Opozycjonista został otruty?

"Dziś rano Nawalny wracał do Moskwy z Tomska. W trakcie lotu poczuł się źle. Samolot pilnie lądował w Omsku. Aleksiej doznał zatrucia toksynami" - poinformowała Jarmysz. Później dodała, że Nawalny jest nieprzytomny.

Zobacz także

Nawalny przez ostatnich kilka dni przebywał w miastach Syberii. Jego współpracownicy z Tomska zapewnili, że podczas ostatniego dnia jego pobytu nie zauważyli nic podejrzanego.

Nawalny, prawnik i działacz antykorupcyjny, w ostatnich latach kilkakrotnie przebywał w więzieniu za organizowanie protestów antykremlowskich.

Zobacz także

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że aresztowania i zatrzymanie Nawalnego w Rosji w 2012 i 2014 roku były motywowane politycznie i naruszały jego prawa człowieka.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ Reuters