Zamknij

Andrzej Duda oddał hołd królowej Elżbiecie II. Wpisał się do księgi kondolencyjnej

18.09.2022 20:09
Andrzej Duda oddał hołd Elżbiecie II
fot. screen Kancelaria Prezydenta RP/Twitter.com

Prezydent RP Andrzej Duda oddał w niedzielę hołd brytyjskiej królowej Elżbiecie II, której ciało jest wystawione w trumnie w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim w Londynie. Następnie wpisał się do księgi kondolencyjnej.

Andrzej Duda gościł w niedzielę 18 września w Wielkiej Brytanii, gdzie jako prezydent Polski oddał hołd zmarłej monarchini. Duda weźmie udział w uroczystym pogrzebie Elżbiety II, który ma rozpocząć się w poniedziałek 19 września o godz. 12 czasu polskiego.

Trumna z ciałem zmarłej królowej wystawiona została w Westminster Hall w środę po południu i pozostanie tam do poranka w dniu pogrzebu.

Andrzej Duda oddał hołd zmarłej królowej Elżbiecie II

Prezydent Polski wpisał się również do księgi kondolencyjnej, wyłożonej po śmierci królowej Elżbiety II. Po południu w niedzielę Andrzej Duda spotkał się na Downing Street 10 z nową brytyjską premier Liz Truss. Będzie on jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy przy okazji pogrzebu odbędą krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu - pozostali to premierzy Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Kanady.

Nagranie i zdjęcia z uroczystego złożenia hołdu przez parę prezydencką zostały udostępnione na koncie Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze. 

RadioZET.pl/Kancelaria Prezydenta Twitter/PAP

C