Zamknij

Duda do dziennikarki w USA: ''Ktoś panią oszukał''

12.06.2019 18:51
Duda do dziennikarki w USA: ''Ktoś panią oszukał''
fot. PAP/EPA

Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zostali powitani przed Białym Domem przez Donalda Trumpa i amerykańską pierwszą damę Melanię Trump. Polski prezydent w rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że ''Polska nie ma żadnego problemu z demokracją''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polska para prezydencka w południe miejscowego czasu została powitana przed Białym Domem w Waszyngtonie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i amerykańską pierwszą damę Melanię Trump.

Donald Trump oraz Andrzej Duda podczas pierwszego spotkania z amerykańskimi dziennikarzami zostali zapytani o stan demokracji w Polsce. - Nie troszczę się o stan demokracji w Polsce. Polska radzi sobie doskonale - odpowiedział przywódca Stanów Zjednoczonych. 

O krok dalej w swojej wypowiedzi poszedł Andrzej Duda. Prezydent Polski stwierdził, że dziennikarka została oszukana. 

Ktoś panią oszukał, demokracja w Polsce ma się doskonale. Nie ma z nią żadnego problemu

ANDRZEJ DUDA

Andrzej Duda w USA. Cele wizyty 

Jednym z głównych tematów rozmów będzie sprawa amerykańskiej obecności militarnej w Polsce. Prezydenci mają też poruszyć temat sytuacji na Ukrainie oraz na Bliskim Wschodzie. Po rozmowach obaj przywódcy spotkają się z mediami.

Podczas konferencji prasowej prezydentów Dudy i Trumpa ma zostać ogłoszona decyzja obu przywódców co do umowy politycznej dotyczącej zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce.

Zobacz także

Prezydent Duda powiedział w Waszyngtonie polskim dziennikarzom, że porozumienie, które zostanie podpisane w środę z USA, otworzy nowy rozdział w naszej współpracy militarnej, ale także na innych polach. Jak zaznaczył w środę zostanie podpisanych kilka porozumień.

Po południu miejscowego czasu polska para prezydencka będzie uczestniczyć w przyjęciu wydanym w Białym Domu przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego małżonkę z okazji wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Po zakończeniu oficjalnej wizyty w Białym Domu następnego dnia - w czwartek 13 czerwca - rozpocznie się robocza wizyta pary prezydenckiej w USA, która obejmie stany Teksas, Nevadę i Kalifornię.

Zobacz także

RadioZET.pl