Zamknij

Trump przygotował niespodziankę dla Dudy. ''Bardzo duży gest i duży wyjątek''

12.06.2019 17:48
Trump przygotował niespodziankę dla Dudy. ''Bardzo duży gest i duży wyjątek''
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Donald Trump przygotował niespodziankę dla polskiej pary prezydenckiej przebywającej w Stanach Zjednoczonych. - To byłby to bardzo duży gest i duży wyjątek - poinformował w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu i jego rozmowa z prezydentem Trumpem, będzie dotyczyła zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Prezydenci mają też poruszyć temat sytuacji na Ukrainie oraz na Bliskim Wschodzie. Po rozmowach obaj przywódcy spotkają się z mediami.

Po południu polska para prezydencka będzie uczestniczyć w przyjęciu wydanym w Białym Domu przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego małżonkę z okazji wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Donald Trump przygotował niespodziankę dla Dudy 

Krzysztof Szczerski był pytany o informacje CNN, według których, władze USA planują podczas środowej wizyty w nim prezydenta Polski pokazowy przelot dwóch samolotów myśliwskich F-35 nad Białym Domem.

Jesteśmy poinformowani, że pan prezydent Trump przygotował dla polskiej pary prezydenckiej specjalną niespodziankę. Czekamy na tę niespodziankę. Gdyby rzeczywiście miał być to przelot F-35, to byłby to bardzo duży gest i duży wyjątek

Krzysztof Szczerski

Jak dodał, samoloty od czasu 11 września w zasadzie nie latają nad Waszyngtonem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP