Zamknij

Dziwne zachowanie Angeli Merkel. Tajemnicze nagranie obiegło sieć

18.06.2019 17:26
Dziwne zachowanie Angeli Merkel. Tajemnicze nagranie obiegło sieć
fot. PAP

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która we wtorek podczas oficjalnego powitania prezydenta Ukrainy w Berlinie nie była w stanie opanować drżenia ciała, na konferencji prasowej tłumaczyła, że powodem było odwodnienie. Zapewniła, że czuje się już dobrze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chwilową niedyspozycję niemieckiej kanclerz zauważyły media relacjonujące powitanie ukraińskiego przywódcy w Berlinie.

Reuters podał, że szefowa rządu zaczęła w sposób niekontrolowany trząść się na całym ciele, gdy orkiestra wojskowa odgrywała hymny narodowe Niemiec i Ukrainy, przy czym Merkel miała zacisnąć usta, bezskutecznie starając się opanować lekki dygot.

Dpa pisze z kolei, że kolana i całe ciało kanclerz zaczęły trząść się, gdy stojąc obok Zełenskiego czekała na wspólny przegląd gwardii honorowej oraz później, po jego zakończeniu.

Zobacz także

Na zorganizowanej około godziny później konferencji prasowej z udziałem ukraińskiego prezydenta Merkel z uśmiechem wyjaśniła, że zdążyła od tego czasu wypić trzy szklanki wody. "Najwyraźniej tego potrzebowałam i czuję się już bardzo dobrze" - zapewniła.

Zobacz także

Dpa przypomina, że podobne drżenie w przeszłości obserwowano u Merkel już kilkakrotnie podczas oficjalnych okazji; wówczas jako przyczynę podawano odwodnienie organizmu i panujący upał.

RadioZET.pl/PAP/Guardian