Zamknij

Szydło kandydatką na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE

05.07.2019 16:30
Szydło kandydatką na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE
fot. PAP

W środę komisja zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego wybierze swojego przewodniczącego. Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) jest kandydatką na to stanowisko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE poinformowała w piątek w komunikacie, że w przyszłym tygodniu nominuje polską europosłankę Beatę Szydło do przewodniczenia komisji.

W czasie, gdy Szydło była premierem - jak informuje EKR - w Polsce została podwyższona płaca minimalna, wprowadzono nowe zasiłki na dzieci i obniżono wiek emerytalny.

Zobacz także

Bardzo się cieszę, że otrzymałam nominację mojej grupy. W nadchodzącej kadencji pojawi się wiele wyzwań dotyczących zatrudnienia i kwestii społecznych na szczeblu europejskim, takich jak reformy Europejskiego Funduszu Społecznego i dalsze wdrażanie deklaracji w sprawie filaru europejskiego i praw socjalnych.

Beata Szydło, PiS

"Wierzę, że po przeprowadzeniu reform społecznych w Polsce posiadam niezbędne doświadczenie i mam nadzieję, że będę w stanie wykorzystać je, aby pomóc w kierowaniu pracami komisji i jej członków" - dodała.

Zobacz także

Głosowanie w komisji odbędzie się w przyszłym tygodniu w środę w Brukseli.

RadioZET.pl/PAP