Zamknij

Będzie nieautoryzowana biografia Magdaleny Ogórek? Są takie plany

07.10.2019 21:42
Będzie nieautoryzowana biografia Magdaleny Ogórek? Są takie plany
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

"Drodzy Państwo! Czas już na poważnie zadać pytanie. Czy powinna powstać nieautoryzowana biografia Magdaleny Ogórek?" – zapytał na Twitterze dziennikarz Radosław Gruca. Jak się okazuje, zbiórka środków na ten cel już wystartowała – pieniądze można wpłacić za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nie milkną echa awantury, do której doszło podczas emisji jednego z programów TVP Info pt. "Studio Polska". Prowadzący – Jacek Łęski oraz Magdalena Ogórek – wyrzucili ze studia kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, Rafała Lipskiego.

Poseł odniósł się m.in. do skandalicznych wypowiedzi na temat osób należących do społeczności LGBT, które często padały w programie, a na które prowadzący zupełnie nie reagowali. Zwracając się do Łęskiego zarzucił mu, że „szczuje na osoby LGBT”. Do rozmowy włączyła się wówczas Magdalena Ogórek, która zaproponowała Łęskiemu złożenie pozwu. -  Jest Pan bezczelny -  mówiła do Lipskiego. - Pani jest tym bardziej bezczelna (...) Jest Pani największą hipokrytką - ripostował gość ''Studia Polska''. Po kolejnej ostrej wymianie zdań Magdalena Ogórek zaczęła krzyczeć:  ''moment, teraz ja mówię człowieku!''.

Zobacz także

"Przykład kariery na zdradzie i zaprzeczeniu"

W niedzielę, do zachowania Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info  nawiązał niezależny dziennikarz, Radosław Gruca. Jak się okazało, rozważa on napisanie nieautoryzowanej biografii byłej kandydatki SLD na prezydenta RP.

 "Gdybym miał jakieś 30 tysięcy, mógłbym w pół roku takie dzieło napisać. To dzięki tej Pani PiS zyskał większość. To dzięki niej lewica wypadła z sejmu. Macie tego świadomość? Ciekaw jestem, czy znaleźliby się chętni do zrzucenia na coś takiego?"

– napisał Gruca na swojej stronie na Facebooku.

Jak dodał, polityczna droga Magdaleny Ogórek to "przykład bezprecedensowej kariery zrobionej na zdradzie i zaprzeczeniu".

Zobacz także

"Nikt jej nigdy całościowo nie opisał, a tymczasem jest to przykład największej kariery w dobie 'dobrej zmiany', wymiernych korzyści wizerunkowych, finansowych i politycznych"

– kontynuował.

Gruca zapewnił również, że jest w posiadaniu obszernych materiałów, które zebrał w czasie gdy Ogórek startowała na urząd prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zdaniem dziennikarza, "była by to historia hipokryzji, konformizmu, karierowiczostwa, załatwiania kłamstw, wyparcia faktów i absolutnie bezprecedensowej sprzedajności wielu ludzi".

Zobacz także

Radosław Gruca wymienił także parę jego zdaniem istotnych wątków, które na pewno znalazłyby się w wyżej opisanej biografii.

Zobacz także

"Ciekaw jestem jednak, czy Waszym zdaniem podobna książka powinna powstać?"

– podsumował.

Zobacz także

Jak się okazało, w Internecie już ruszyła zbiórka na to przedsięwzięcie – można ją znaleźć na portalu zrzutka.pl, opisaną jako "Dziennikarskie śledztwo i napisanie nieautoryzowanej biografii Magdaleny Ogórek".

 

RadioZET.pl/Facebook