Zamknij

Kandydat na prezydenta USA Bernie Sanders miał zawał serca

05.10.2019 10:57
Bernie Sanders
fot. Polaris Images/ EastNews

Senator Demokratów Bernie Sanders, który ubiega się o nominację swojej partii w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku, na początku tego tygodnia przeszedł zawał serca - poinformowali w piątek jego lekarze. Dwa dni temu Sanders został hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Początkowo sztab wyborczy Sandersa informował, że lekarze wszczepili senatorowi dwa stenty w związku z niedrożnością jednej z tętnic. W piątek Sanders opuścił szpital, a wówczas światło dzienne ujrzały bardziej szczegółowe informacje na temat stanu jego zdrowia.

Bernie Sanders trafił do szpitala. Kandydat na prezydenta zawiesił kampanię

"Po stawieniu się w szpitalu z bólem w klatce piersiowej u senatora Sandersa zdiagnozowano zawał mięśnia sercowego" - oświadczyli lekarze Arturo Marchand Jr. i Arjun Gururaj, którzy opiekują się senatorem. Wyjaśnili, że "wszystkie inne tętnice" funkcjonują prawidłowo.

Pierwsza pomoc w zawale – liczy się każda minuta!

Po tym jak Sanders trafił do szpitala, jego sztab wyborczy do odwołania zawiesił jego walkę o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku. "Sztab do odwołania anulował wszystkie wydarzenia i wystąpienia, w których senator miał wziąć udział" - poinformowano.

Prawybory w Partii Demokratycznej. Faworytem Joe Biden

78-letni Sanders, senator ze stanu Vermont, jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację Demokratów w wyścigu o Biały Dom. Określa się jako "demokratyczny socjalista".

Zobacz także

Największe szanse na zdobycie nominacji Partii Demokratycznej do walki z prezydentem Donaldem Trumpem o fotel prezydenta, ma obecnie były wiceprezydent USA, 76-letni Joe Biden.

RadioZET.pl/PAP