Zamknij

Białoruś zamyka granice m.in. z Polską i Litwą. Powodem koronawirus

Błażej Makarewicz
29.10.2020 18:08

Granica Białorusi z Polską, Litwą, Łotwą i Ukrainą jest obecnie zamknięta. Mogą ją przekraczać jedynie dyplomaci i kierowcy samochodów ciężarowych. Oficjalnym powodem zamknięcia według białoruskich władz jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce - poinformowało PAP MSZ.

Białoruś zamyka granicę z Polską
fot. Shutterstock

Białoruś zamyka granice z Polską, Litwą, Łotwą i Ukrainą. Polski resort dyplomacji potwierdził PAP doniesienia medialne na temat zamknięcia przejść granicznych przez Białoruś z Polską i Litwą.

MSZ przekazało PAP, że informacje o zamknięciu granic otrzymało od białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego. "W związku z powstałą sytuacją epidemiczną w sąsiednich krajach Białoruś czasowo ogranicza wjazd na swoje terytorium przez lądowe przejścia graniczne niektórych kategorii osób fizycznych z Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy" - poinformowało biuro prasowe Komitetu.

Białoruś zamyka granicę z Polską. Powód? Wzrost zakażeń koronawirusem

Resort dyplomacji dodał, że oficjalnym powodem zamknięcia, który przedstawiła strona białoruska jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce.

loader

Według MSZ przez granice przepuszczani są jedynie dyplomacji i kierowcy samochodów ciężarowych.

Zobacz także

Wcześniej krążącą w białoruskich mediach informację o zamknięciu wjazdu na Białoruś przez przejścia graniczne z Polską i Litwą potwierdził Państwowy Komitet Graniczny portalowi Onliner.by.

Dyżurny jednego z przejść granicznych obwodu grodzieńskiego powiedział portalowi, że było to nieoczekiwane. "Dla wielu to było zaskoczenie, w tym dla nas. Nikt się nie spodziewał" - oświadczył.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ MSZ